Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Adres
Soğanlık Cad. No : 17
Soğanlık / Kartal / İstanbul

Tel1 : 216-3772396

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi
Powered By Subgurim (http://googlemaps.subgurim.net). Google Maps ASP.NET

Hakkında
Hastane Tarihçesi

Hastanenin arazisi 20. Yüzyil baslarinda bir Ingiliz Sefiri tarafindan tüberküloz olan kizinin saglikli birortamdan yararlanmasi niyeti ile agaçlandirilarak koru haline getirilmistir.Kızının vefatindan sonra koruluk, Ingiliz sefirinin mali destegi ve Sanatoryum yapilmak sarti ile zamanin Nafia vekili Muhtar Güllü, Abdurrahman Naci ve Prof. Dr. Ilhan Rifat SABAR'a bagislanmistir.
Prof. Dr. Ilhan Rifat SABAR Hastaneyi 1936 yilinda Yakacik Verem Sanatoryumu olarak hizmete açarak 1957 Yilina kadar çalistirmistir.

Hastane 1957 yilindaTCDD Genel Müdürlügü bünyesinde TCDD Yakacik Sanatoryumu olarak 1972 yilina kadar, bu seneden sonrada tam tesekküllü hastane olarak 2003 tarihine kadar hizmet vermistir.27.12.2003 tarihi itibariyle T.C. Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligina, 5283 Sayili Kanun ile de 19 Subat 2005 tarihinde T.C. Saglik Bakanligina devredilerek, Istanbul Yakacik Dogumevi ve Çocuk Hastaliklari Hastanesi ( Kadin Dogum, Çocuk Hastaliklari, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Acil, Kadin Dogum Acil, KBB, Radyoloji, Mikrobiyoloji, Biyokimya, Patoloji, Dahiliye) olmak üzere faaliyetine devam etmektedir.

Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

"Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"